mapka trasy nr1 w Milęcicach

trasy nordic walking - milęcice, lubomierz i inne

Aby skorzystać z zapisanych śladów GPS - wybierz wersję, jaka Cię interesuję, kliknij i pobierz na swoje urządzenie. Przykładowo  plik GPX czy KML załadujesz do Locus Maps, OSMand, Koomot, czy Google Maps,plik PLT wczytasz do Ozi Explorer, a plik TCX do uzrządzeń Garmin czy aplikacji Strava

Możesz również skorzystać z odnośnika, który pokieruje Cię bezpośrednio do popularnej aplikacji Traseo, lub pobrać mapę z naniesioną trasą w wersji graficznej w pliku *.png. Jednak najpopularniejsze ślady to GPX oraz KML.

Na dole strony znajdziesz odnośniki do polecanych i lubianych miejscówek, gdzie w klimatycznych i komfortowych warunkach możesz się zatrzymać na nocleg, wypocząć i się zrelaksować. Dobre lokalizacje jako baza wypadowa. A na tej stronie znajdziesz kontakt, żeby umówić się np. na szkolenie Nordic Walking.


WYBIERZ SWOJĄ TRASĘ

Oznaczamy dla Ciebie trasy w naszej okolicy na spacery, przejażdżki rowerowe, Nordic Walking. Możesz także przenocować na miejscu lub w niedalekiej odległości od tras, wykorzystując świetną lokalizację jako bazę wypadową w bliższe i dalsze, interesujące okolice. Możesz zwiedzać, podziwiać widoki, robić wypady w góry. Możesz skorzystać z możliwości nauki Nordic Walking. Możliwości jest wiele, od Ciebie zależy, jak je wykorzystasz.

tRASA NR 1

Trasa widokowa oznaczona zielonym symbolem piechura. Wybierz interesujący Cię format pliku do pobrania, mapkę graficzną lub przejdź do Traseo

Trasa1- KML
Trasa1- GPX
Trasa1 - PLT
Trasa1 - TCX
Trasa1- mapa
Link do apk. Traseo
TRASA NR 2


TRASA NR 3


TRASA NR 4


TRASA NR 5


TRASA NR 6


TRASA NR 7


TRASA NR 8


logo-tekst

Trasa nr 1 tworzy pętle, którą można dojść do drugiej części Milęcic i dalej do Lubomierza lub koło
piaskowni zejść do wąskiej asfaltowej drogi wiodącej między gospodarstwami i charakterystycznymi krzyżami chroniącymi przed zarazą i przy starej remizie strażackiej zamknąć pętle.

Milęcice – dawniej Geppersdorf – należały do rycerskiego rodu Liebenthalów sięgąjąc swą historią XIII wieku. To tu, do swojego grodziska przeprowadziła sie część rodziny oraz Jutta – wdowa po rycerzu Henryku, kiedy po uzyskaniu w 1278 roku pozwolenia od Henryka V Grubego i jego brata Bolesława I Surowego, rozpoczęła budowę klasztoru benedyktynek w Lubomierzu (Liebenthal). Wraz z powstaniem klasztoru Milęcice znalazły się w jego władaniu.
Milęcice jako podgrodzie Lubomierza, były silnie z miasteczkiem związane: rozwijały się gdy rozwijał się Lubomierz, cierpiały wraz z nim podczas najazdów husytów i wojny trzydziestoletniej.
O powiązaniu z pobliskim klasztorem świadczy bogactwo krzyży i brak własnego kościoła, bowiem mieszkańcy odwiedzali lubomierski Kościół Świętego Krzyża lub z tłumem pielgrzymów wędrowali do klasztoru, do słynącego z cudów kościoła p.w. WNMP i Św. Maternusa.

Należące do majątku klasztornego Milęcice i okoliczne wsie były ze sobą skomunikowane.
Z wioski do wioski prowadziły trakty, a jednym z nich była piękna, stara droga łącząca Milęcice i Golejów.
Doceniając walory krajobrazowe tego miejsca mieszkańcy sołectwa Milęcice wystąpili w 2023 roku z inicjatywą utworzenia z części dawnego traktu trasy turystycznej. Wytyczona bazaltowymi kamieniami trasa wiedzie lasem i dochodzi do widokowego wzgórza przy starej
lipie, w cieniu której można zasiąść, by przy kamiennym stole cieszyć oko panoramą Sudetów.
Roztacza się stąd wspaniały widok, choć trzeba wiedzieć, że to wzniesienie zwane kiedyś Góra Armatnia (Kanonenberg), nie zawsze służyło podziwianiu okolicy..

Tu znajdziesz noclegi w milęcicach i okolicy

Wietorówka - dom gościnny stworzony w wiekowym siedlisku. Spodoba się każdemu, kto szuka historii, wytchnienia, miejsca do spokojnej pracy czy realizacji własnych planów. Chcesz pobyć blisko natury? Idealnie! Otacza nas zieleń, pola i wzgórza z widokiem na aż trzy pasma: Karkonosze, Góry Izerskie i góry Kaczawskie. Chcesz w kilka minut znaleźć się w uroczym miasteczku? Krótki spacer i już jesteś w Lubomierzu, jednym z najmniejszych i najurokliwszych miasteczek w Polsce.

Dom na Skraju - znajduje się na terenie 10-hektarowego ekologicznego gospodarstwa rolnego specjalizującego się w hodowli koni rasy śląskiej. Gospodarstwo stanowi zamkniętą enklawę pośród lasów, pól uprawnych
i łąk, z dala od innych siedzib ludzkich. Ponad 5 ha terenu wokół zabudowań otoczone jest wysokim ogrodzeniem. Goście mogą tu odnaleźć siebie na wiele sposobów – wyciszyć się, poczuć zwolniony upływ czasu, poświęcić się rzeczom wymagającym ciszy i skupienia lub wręcz przeciwnie – spędzać czas aktywnie, czy na sportowo.

Pokrzywnik 11 - Wegetariański Dom Gościnny - nasz dom stworzyliśmy dla ludzi  podobnych do nas, którzy szukają spokojnego, cichego, harmonijnego świata choć na chwilę, choć na parę dni …
Chcemy pobyć razem i zaopiekować się Gośćmi, przygotować śniadanie a wieczorem zaprosić na gorący posiłek …
Jakie są atrakcje? … dla nas od kilkunastu lat wszystko wokół jest atrakcyjne: nasza wieś, las, łąki, góry, Dziki Wąwóz, dom, warzywnik, trawa czy stara jabłoń …
o każdej porze dnia i roku.
Zapraszamy więc do naszego świata.